سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هیچ کس به لاغ نپرداخت جز که اندکى از خرد خود بپرداخت . [نهج البلاغه]
لوگوی وبلاگ
 

دسته بندی موضوعی یادداشتها
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :43
بازدید دیروز :34
کل بازدید :281230
تعداد کل یاداشته ها : 110
99/3/15
3:52 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
محمد حسین[30]

خبر مایه
بایگانی وبلاگ
 
برنامه‌ریزی و تنظیم وقت[1] برخی نشانه های ایمان و مومن واقعی:[1] چند توصیه برای جلوگیری از سوزش سر دل یا ترش کردن[3] چگونه لباس خود را ست کنیم ؟[16] کلم سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند[4] دارو جهت رفع چاقی و چربی زیاد Fat burner[2] تغذیه زنان باردار[3] تغذیه تکمیلی شیرخواران[1] رژیم غذایی درفشار خون بالا[1] تغذیه در بیماران مبتلا به واریس[1] داروهای ضد سرفه ، ضد برونشیت ، ضد آسم و ضد بیماریهای دیگر اندام[1] رژیم غذایی درکم خونی و فقرآهن[1] یا لطیف[1] ده عادت عمده مؤثر در تخریب مغز[1] ضرر جویدن طولانی آدامس[1] گردو با چربی های ناسالم می جنگد[1] تاثیرگوجه فرنگی در درمان فشار خون بالا[1] چای سبز و خنده باعث لاغری می شود[1] گروه خونی وتاثیر آن بر خوی وخواص انسانها[1] بی خوابی و مقابله با آن[1] بهداشت خواب و میزان خواب طبیعی[1] چین و چروک پوست راههای پیشگیری و درمان[1] بهترین روش مقابله با چاقی[1] کرم ضدآفتاب برای ‌محافظت پوست کافی نیست[1] کنترل چربی خون[1] شلغم دارویی برای هر دردی[1] خــواص زیتون[1] هر روز با خواص یک گیاه آشنا شوید[1] برای رفع سردرد در اثر آفتاب زدگی[1] برای رفع سردرد در اثر ضعف[1] برای رفع سردرد بر اثر اعصاب.خستگی و بی خوابی[1] برای رفع سردرد بر اثر باد[1] برای رفع سردرد بر اثر کرم بینی[1] برای رفع سردرد بر اثر سنگینی معده[1] برای رفع سردرد نیمه سر یا میگرن[1] برای رفع سردرد از زیادی خون[1] برای رفع سردرد بر اثر سینوزیت در جلوی پیشانی[1] با کنترل فشار خون از سکته مغزی جلوگیری کنید[2] آسم(تنگی نفس)[1] چگونه سر دردهای خود را درمان کنیم[1] درمان فشار خون[1] داروی رفع تپش سریع قلب[1] داروی مقوی قلب[1] داروهای مسهل - یبوست - سفتی مدفوع - دیر کارکردن شکم - اجابت مزاج[1] دارو جهت بخور دادن - درمان سینوزیت ، آنژین ها ، سرما خوردگی و[1] استفاده از چشم‌ها در نور کم باعث آسیب به آنها نمی شود[1] بیشتر بدانید[1] 10 فرمان برای مبتلایان به گلودرد[1] ‌امکان کپی از فایل‌های‌PDF‌[1] راهنمای قدم به قدم ساخت سایت رایگان در یاهو[1] تپش قلب: علل، پیشگیری و درمان[3] علتهای کوتاه قدی[2] حزب اللهی ها سه تیپ اند:[3] توهمات یا خطاهای ذهن[1] قبل و بعد از حجامت[1] استـــــــفراغ های غــــــــرب[5] هفت بلایی که با دست خودتان سر موهایتان می‌آورید[5] برای گلو درد بهترین دارو لیمــــــــو ترش[1] خواص بامیه[2] فوائد و مضرات لبنیات[3] نسخه های گیاهی جهت درمان بیماریهای مختلف[6] ورزش های مناسب صبحگاهی برای جلوگیری از کمردرد[3] اشتباهاتی که در ورزشهای قلبی مشاهده میشود1[2] گول نوشابه های رژیمی را نخورید[1] غذاهای مفید برای کبد عبارتند از:[7] آیا می دانید که چرا ماهی های داخل تنگ پس از مدتی می میرند یا از[6] 6 ماده غذلیی برای سم زدایی[13] توصیه های پزشکی امام رضا(ع)[15]
لوگوی دوستان
 

توصیه های پزشکی امام رضا (ع) برای درمان دردهای مفصلی

در این مطلب به بررسی راه حل های درمان درد مفصل و رماتیسم با استفاده از درمان های گیاهی می پردازیم.

توصیه های پزشکی امام رضا (ع) برای درمان دردهای مفصلی

امروزه بسیاری ازمردم دردهای مفصلی مختلفی را تجربه می کنند که در نواحی مختلفی از بدن مثل دست، پا، کمر و... است

که زندگی روزمره را به نوعی مختل می کند.

در همین زمینه برای تسکین و درمان دردهای مفصلی احادیثی نقل شده که به آن اشاره می کنیم.

امام رضا(ع)از پدرانش نقل فرمودند:

که روغن زیتون؛ خاصیت تسکین دهنده درد مفاصل و سیاتیک را برشمرده اند.

و همچنین می فرمایند: زیتون، بلغم را می برد ، پی ها را محکم می نماید ، اخلاق را خوب می کند ، نفس را پاک می گرداند و غم را می برد.

در مورد ویژگی تسکین دهنده زیتون برای درد مفاصل، پژوهشگران معتقدند که برگ و میوه زیتون خواصی مثل کاهندگی فشار خون ، مقوی معده ، اشتهاآور ، قابض ، تسکین دهنده دردهای روماتیسم ، نقرس ، درد مفاصل ، تب بر ، ادرارآور ، صفرابر ، ضد دیابت را دارا می باشد.

یکی دیگر از مواد غذایی مفید برای رفع التهابات مفاصل کرفس است.

از این رو امام رضا (ع)هم در توصیه ای پزشکی استفاده از این گیاه را مفید دانسته و درباره اهمیت آن فرموده اند:

نیست چهارپایی مگر آن‌که کرفس را دوست دارد، یعنی حتی حیوانات آن را دوست دارند و به نقل از پیامبر اکرم (ص)هم آمده است که امام حسین (ع)را به خوردن کرفس بسیار سفارش نموده اند.

کارشناسان تغذیه معتقدند که آب این گیاه ضمن آنکه کاهنده التهاب مفاصل و انقباض عضلانی ماهیچه است برای آسم و آرتروز هم مفید می باشد و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و تورم‌ های مفصلی را خفیف می کند. آنها کرفس را گیاهی مقوی و اشتهاآور می دانند که با آهک بسیاری که دارد در تحلیل رسوبات بدن موثر است و در معالجه رماتیسم بسیار سودمند می باشد.

سیر هم یکی از موادی است که خاصیت فراوانی برای آن نقل شده است.

امام رضا(ع)می فرمایند: کسانی که می خواهند دچار بیماری های ناشی از تولید باد(ریح) در بدن نشوند، هفته ای یک بار سیر مصرف کنند.

بعضی از بیماری ها ناشی از افزایش ریح یا باد است. این باد ممکن است گاهی در معده و روده باعث ترش و یا نفخ شود و یا در ناحیه کبد و زیر دنده ها، باعث درد شود. بعضی مواقع نیز در کلیه با سنگ کلیه اشتباه گرفته شود. گاهی نیز این درد در ناحیه مفصل باعث بروز مشکل می شود.

در مواردی نیز انواعی از سردردها ناشی از افزایش ریح(باد) در بدن است. از جمله ویژگی های دردهای ریحی این است که در عضو درگیر احساس سنگینی نمی شود؛ به عنوان مثال اگر فرد به علت افزایش بلغم در مفصل دچار درد شود این درد همراه با احساس سنگینی است اما اگر افزایش ریح باعث درد شود، فرد احساس سنگینی نمی کند.

ویژگی دیگر دردهای ریحی این است که در بدن فرد جابه جا می شود به عنوان مثال ممکن است برای مدتی فرد احساس درد در زانو کند سپس برای مدتی در مچ پا احساس درد کند و...

امام رضا(ع)در رساله ذهبیه برای درمان این نوع دردها مصرفسیر را توصیه می کنند.

بسیاری ازمردم کمردردهای مختلفی را تجربه می کنند که زندگی روزمره را به نوعی مختل می کند.

امام رضا (ع)استفاده از نخود را توصیه می کنند و می فرمایند:

اَلْحِمَّصُ جَیِّدٌ لِوَجَعِ الظَّهْرِ؛ نخود براى کمر درد مفید است.

یکی از نکات آموزنده و شگفتی که دانشمندان به آن پی برده اند تأثیرات وضو بر بدن است.

آنها کشف کرده اند که وضو از فواید بی شماری برخوردار است و علاوه بر اینکه نظافتی همیشگی است و پنج نوبت در شبانه روز این روند ادامه دارد، باعث از بین رفتن بارهای الکترونیکی که بر زمین فرود می آید و انسان را به دردهای مفاصل و روماتیسم مبتلا می کند، می شود.

یکی دیگر از گیاهان مفید برای استحکام بدن چغندر است.

در کتاب المحاسن از امام رضا (ع)نقل شده که فرموند :

« ای احمد! میل تو به سبزی ها چگونه است؟».گفتم: همه را دوست دارم . فرمود: « اگر چنین است ، بر تو باد چغندر ؛ چرا که بر ساحل فردوس می روید . در آن، شفای هر دردی است، استخوان را درشت می کند و گوشت می رویاند».

امام رضا (ع)همچنین انجیر را مفید دانسته و درباره آن می فرمایند:

بوی بد دهان را می برد ، دهان و استخوان ها را استحکام می بخشد، مو می رویاند، درد را می برد و با وجود آن، دیگر به دارویی نیاز نیست.

در توصیه دیگری از امام رضا (ع)در همین زمینه آمده است: که آب گرم ،چنانچه آن را هفت جوش بجوشانی و از ظرفی به ظرف دیگر درآوری ،تب را می برد و نیرو را به ساق پاها و قسمت پایین تر از مچ ،سرازیر می کند.

 

امام رضا (علیه السلام) در باره تخم مرغ می فرماید:

*خوردن همیشگی تخم مرغ، سبب پیدایش کنجدک (کک مک) در صورت می شود.

*زیاد تخم مرغ خوردن و معتاد شدن به آن، بیماری سپرز می آورد و ایجاد کننده ی بادهایی در سر معده است، و زیاد خوردن تخم مرغ آب پز، نفس تنگی و نفس بریدگی می آورد.

* در بیانی دیگر از خوردن تخم مرغ  و ماهی برحذر داشته می فرماید:

باید از این بپرهیزى که . . .  تخم‏مرغ و ماهى را هم‏زمان در معده گِرد آورى ؛ چرا که ، هرگاه این دو با یکدیگر گِرد آیند ، قولنج ، باد بواسیر و دندان‏درد به وجود می‏آورند.

توصیه طب سنتی درباره مصرف تخم مرغ

1.مزاج آن: زرده آن مایل به گرمی و سفیده آن سرد و تر است

2.زرده تخم‌مرغ نیم‌برشت (عسلی)، قابلیت تغذیه بالای دارد و تولید مواد خوب و سالم می کند و فضولات کمی دارد

3.زرده تخم‌مرغ مقوی قلب و مغز و نیروی جنسی است.

4.زرده تخم‌مرغ مفید در از دست دادن خون و در دوره نقاهت بیماریها مفید است.

5.بعد از تخم‌مرغ، تخم تذرو و دراج و تیهو و کبک قرار دارد.

6.تخم اردک و مرغابی و تخم‌های مشابه آنها غلیظ و دیرهضم بوده، بوی بد دارد و خلط فاسد تولید می کند.

7.مناسب‌ترین و زودهضم‌ترین و خون‌سازترین شکل پخت تخم مرغ: نیم‌برشت؛

8.جوشاندن زیاد تخم مرغ باعث دیر هضمی آن مخصوصا در معده های رطوبتی می شود و اصلاح آن با آویشن و فلفل و نمک است.

9.مصرف زیاد آن برای مزاج‌های سرد و معده‌‌های ضعیف مضر است.

10.اصلاح با نمک و فلفل و سرکه که سبب لطیف شدن آن می‌شود.

11.خوردن زرده خام آن جهت تصفیه صوت و سوزش مثانه مفید است.

12.سفیده آن تولید کننده خلط خام و لزج و دیر هضم است و فقط معده های گرم می توانند آن را هضم کنند.

13.توصیه شده از مصرف زیاد سفیده تخم مرغ در دوره بارداری پرهیز شود.

14.مصرف زیاد و طولانی مدت تخم‌مرغ باعث ایجاد لکه های پوستی در صورت و بادهای سرد در طحال و معده می شود.

15.همچنین بیماران دارای سنگ کیسه صفرا یا مستعد آن بهتر است از مصرف تخم مرغ پرهیز نمایند.

 

گوشت ماهی دارای ویتامین های B، A و D ، کلسیم و فسفر و دارای مقدار کمی آهن، مس و سلنیوم می باشد. ماهی هایی که در آب های شور زندگی می کنند، دارای مقدار زیادی یُد می باشند. لازم به ذکر است که ماهی دارای مقدار بسیار کمی سدیم می باشد و به همین خاطر برای رژیم های کم نمک توصیه می شود.

متخصصان تغذیه برای همه افراد به خصوص بیماران قلبی، مصرف دو بار ماهی در هفته(هر بار 90 گرم) را سفارش می کنند.

امام رضا (علیه السلام) میفرمایند: هر که از درد شقیقه و شکم می ترسد ، در تابستان و زمستان نباید بعد از خوردن ماهی بخوابد .

در حدیثی دیگر می فرمایند: باید از این بپرهیزی که... تخم مرغ و ماهی را هم زمان در معده گردآوری؛ چه، هرگاه این دو با یکدیگر گرد آیند، قولنج ، باد بواسیر و دندان درد به وجود می آورند. 

غسل کردن با آب سرد پس از خوردن ماهی ، سبب فلج خواهد شد .

توصیه طب سنتی

 

زودهضم، مرطوب کننده، چاق کننده و شیرافزا بوده، در گرم مزاجان محرک نیروی جنسی، مصلح خلطهای گرم

می باشد. برای بیماری های ریوی، ضعف کبد و کلیه درد و پیچش روده موثر است. برای سردمزاجان و مرطوبین، افرادی دارای مغز  مرطوب و معده بلغمی مضر است که با پختن در روغن گاو یا مصرف مصلحات گرم ضرر آن برطرف می شود. کباب روی آتش بهتر از سرخ کردن آن در روغن است. ماهی را اگر در روغن سرخ کنند باعث تشنگی شده و دیر از معده دفع می شود. آشامیدن اب بلافاصله بعد از خوردن ماهی بسیار مضر و موجب بیماری های مزمن می گردد. خوردن همزمان آن با شیر و تخم مرغ و گوشت حیوانات خشکی بسیار مضر است.

تخم ماهی قطع کننده بلغم بوده و برای کلیه و طحال ودفع بادهای بدن مفید است ولی برای افراد گرم مزاج مضر است.

 

خواص درمانی خرما

خرما میوه ی انرژی زا و سرشار از مواد حیاتی است، بدین لحاظ یک میوه ی خون ساز و تقویت کننده مغز و اعصاب و اندام های مختلف بدن انسان می باشد و کالری لازم را در سوخت و ساز بدن و تلاش و فعالیت تأمین می کند.

بخش عمده ای از مواد تشکیل دهنده رطب را مواد قندی تشکیل می دهد که بعد از ورود به معده بلافاصله از طریق روده ها جذب بدن شده و صرف تولید انرژی می شود که این انرژی می تواند در بیشتر فعالیت های بدن کمبود انرژی را جبران کرده و به ادامه فعالیت بدن کمک نماید.

خواص دارویی خرما

1-پژوهشگران می گویند خوردن خرما به تنهایی یا همراه با لبنیات از جمله شیر برای کوفتگی و خستگی مفرط ناشی از روزه گرفتن یا فعالیت‌های سنگین بسیار مفید است.

2-خرما الیافی دارد که در کاهش چربی و تامین پروتئین بسیار موثر است.

3-جدیدترین تحقیقات علمی بیانگر موثر بودن خرما در رفع خشونت افراد و مایه آرامش روحی آنان است.

4-به علت دارا بودن موسیلاژ و مواد پکتیک ، آرام کننده سرفه می باشد، و اثر رفع ناراحتی های سینه دارد. برای این کار از جوشانده 50 گرم در نیم لیتر آب شیرینی تهیه می کنند که برای سینه درد مفید است.

5- تنظیم کننده فشار خون :خرما می تواند در بهبود فلج اعضا، کمردرد و ناراحتی های مفاصل موثر باشد.

6-دم کرده خرما با شنبلیله برای تبهای بلغمی مفید است.

7-مخلوط خرما با شیر تازه در بالا بردن و تقویت نیروی جنسی بسیار موثر است.

8-اثرمعجزه آسای هسته خرما، از بین بردن تورم پلک های چشم است برای این منظور پمادی از هسته خرما درست کرده و آن را روی چشم می گذارند این پماد برای رشد مژه های چشم نیز بهترین دارو است.

9-مبتلایان به دیابت (قند) می توانند به جای قند از خرما استفاده کنند، زیرا منیزیم موجود در خرما کار کلیه ها و لوزالمعده را آسان می کند.

10-این میوه به خاطر داشتن منیزم ضد سرطان بوده . برای شنوایی ’ بینایی ’ درد کمر ’ درد مفاصل ’ سیاتیک’ درمان سینه و ریه مفید است و فعالیت های فکری را تقویت می کند.

11-براساس شواهد، در مناطقی که مصرف خرما درآنها زیاد است ، این میوه می‌تواند در پیشگیری از سرطان موثر باشد.

12-خرما اسید اضافی معده را خنثی می کند برای سالمندان و کودکان بسیار سود مند است .

13-می گویند جوشانده خرما در شیر سینه را نرم، کلیه ها را درمان ، و از التهاب و امراض عفونی و ریزش مو جلوگیری می کند .

14-در بعضی کتاب های طب سنتی از خرما به عنوان خون ساز یاد شده که برای افراد ضعیف المزاج بسیار مفید است.

15-« کورنسکی» در کتابی که درباره خرما نوشته می گوید: «مقدار کالری خرما نسبت به قند به مراتب کمتر است ولی ارزش غذایی خرما از قند بیشتر است زیرا قند موجود در خرما، قند زنده است».

در زمان های قدیم همواره خرما را برای قدرت و انرژی به کار می برده اند و هنوز بهترین میوه برای بازیافتن انرژی و قدرت جوانی است.گل های درخت خرما نیز خاصیت دارویی دارند و همچنین طعم گل های درخت خرما تلخ بوده و اثر مسهلی دارد.


94/5/2::: 8:31 ع
نظر()
  
  

خستگی:

زمانی که به اندازه کافی آب نمی‌نوشیم و بدن دچار تحلیل رطوبت می‌شود، سرعت فعالیت آنزیمی کاهش می‌یابد و خستگی بروز می‌کند. خستگی یکی از مشکلات سلامتی است که با احساس افت انرژی و بی‌حالی در مدت طولانی همراه است.

 پیری زودرس:

بیش از 60 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و اندامهای بدن تا حد بالایی به این عنصر حیاتی نیاز دارند تا بتوانند فعالیتهای خود را به خوبی انجام دهند. مصرف مایعات کافی در طول روز به بدن کمک می‌کند تا با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و از پیری زود هنگام اندامها و پوست پیشگیری می‌کند.

 افزایش وزن و چاقی:

گرچه آب یک ماده چربی سوز نیست و سبب کاهش وزن نمی‌شود، اما با این حال، واضح است که نقش بسیار مهمی در رژیمهای لاغری دارد. در واقع، مصرف آب دفع مواد سمی و زاید از بدن را تحریک می‌کند و احساس سیری به همراه دارد که یکی از نکات اساسی برای حفظ ریتم متابولیسم بدن است. زمانی که به اندازه کافی آب نمی‌نوشیم، بدن را از همه این فواید محروم کرده‌ایم.

افت فشار و فشار خون بالا:

آب برای دفع مواد سمی بدن از طریق خون و تسهیل جریان خون بسیار مهم است. سیستم جریان خون برای عملکرد صحیح به آب نیاز دارد؛ زیرا حجم خون موجود در بدن برای تمام سیاهرگها، سرخرگها و مویرگها کافی نیست.

کلسترول بد خون:

تحلیل آب بدن سبب دفع بیش از حد مایعات درون سلولها می‌شود. در این صورت بدن برای مقابله با این حالت مقدار بیشتری کلسترول تولید می‌کند.

یبوست:

برای اینکه مدفوع حالت مناسبی داشته باشد و به راحتی از بدن دفع شود، لازم است تا مایعات کافی به بدن برسد. زمانی که دچار کم آبی مزمن شویم، بدن مایعات کافی برای دفع مواد زاید را ندارد و مشکلات یبوست به تدریج ایجاد می‌شود.

بیماری‌های دستگاه گوارش:

کمبود آب در بدن کاهش ترشح شیره‌های گوارشی را در پی دارد که در این صورت مشکلات جدی گوارشی مانند ورم معده و زخمهای گوارشی ایجاد می‌شود.

اختلالات تنفسی:

آب یکی از عناصر بسیار کلیدی و مهم برای تقویت سیستم ایمنی بدن است که می‌تواند از مشکلات تنفسی پیشگیری کند. اجزای مخاط‌های دستگاه تنفس رطوبت کمی دارند تا بتوانند یک لایه محافظ در برابر آلودگی‌های موجود در محیط ایجاد کنند. این آلودگی‌ها منشأ مشکلات متعدد تنفسی هستند.

عدم تعادل phخون:

بدن ما برای اینکه بتواند روزانه 500 تا 700 میلی لیتر عرق تولید کند، به مقدار مشخصی آب نیاز دارد. در کنار این مقدار عرق، بخش زیادی مواد سمی و زاید نیز از بدن دفع می‌شود. عدم دفع کافی این مواد سمی می‌تواند سبب تحریکات پوستی شود.

عفونتهای ادرار:

عملکردهای کلیه و همچنین سیستم ادراری تا حد زیادی به مقدار آب نوشیده شده در طول روز بستگی دارد. زمانی که بدن دچار کم آبی می‌شود و آب کافی به مجاری ادراری نمی‌رسد، بدن در معرض ابتلا به انواع مختلف عفونتهای ادراری می‌شود. در این صورت، فهمیدن کم آبی بدن آسان است؛ زیرا ادرار تیره و بسیار بدبو خواهد بود.

التهاب مفاصل:

تحلیل آب بدن سبب تجمع مواد سمی در بدن و به خصوص رگهای خونی می‌شود که ابتلا به بیماری‌های متعددی را در پی دارد. مطالعات بسیار علمی ثابت می‌کند که کمبود آب بدن دردهایی مانند دردهای آرتریت رماتوئید را تشدید می‌کند.

آسیبهای مغزی:

تحلیل آب بدن سبب بر هم خوردن تعادل بین الکترولیتهای اساسی مانند سدیم و پتاسیم می‌شود که کمبود آنها می‌تواند عواقب جدی مانند اختلالهای مغزی و قلبی در پی داشته باشد.


  
  

راه های خانگی برطرف کردن اسهال

نوشیدن آب گوشت یا مرغ و آب سیب

آب سیب و مرغ یا گوشت، مواد معدنی و نمک هایی را که در اثر اسهال از دست می دهید، جایگزین می کند. اما از نوشیدن آب میوه هایی مثل آب گوجه فرهنگی، آب مرکبات، آب آناناس پرهیز کنید، زیرا اسید موجود در آن ها باعث تحریک بیشتر روده متورم شما خواهدشد. وقتی شروع به نوشیدن مایعات می کنید، با جرعه های کم و کوچک شروع کنید. توصیه می شود هر نیم ساعت یک بار، یک فنجان کوچک آب سیب یا آب مرغ بنوشید.

چای پوست پرتغال بنوشید

یکی از درمان های سنتی و قدیمی درمان اسهال، پوست پرتغال است. پوست پرتغال دستگاه گوارش را تحریک می کند. یک عدد پرتغال را بردارید پوست آن را جدا کنید و پوست را به برش های نازکی تقسیم کنید. برش های پوست پرتغال را داخل قوری بیندازید و روی آن آب جوش بریزید و در قوری را بگذارید و کمی صبر کنید تا خنک شود سپس چای را صاف کنید و آن را با کمی عسل بنوشید.

کته بخورید

برنج سفید و کته یکی از بهترین درمان ها برای برطرف کردن اسهال است. سعی کنید کم کم چند قاشق برنج کته بدون روغن و کره بخورید و تا زمانی که اسهال برطرف نشده، این درمان را ادامه دهید.

چای بابونه بنوشید

این چای به خاطر آرامشی که به بدن می دهد معروف است، اما این آرامش شامل روده ها هم می شود و اسهال را برطرف می کند. بابونه اسپاسم های روده را برطرف و التهاب را کم می کند.

عسل یک درمانگر معروف

در بسیاری از کشورها، عسل یکی از بهترین و گرانبهاترین مواد غذایی محسوب می شود. عسل به عنوان یک درمان طبیعی، می تواند اسهال را برطرف کند. چهار قاشق غذاخوری عسل را در یک فنجان آب داغ حل کنید، کمی صبر کنید تا خنک شود سپس آن را بنوشید. این محلول ممکن است خیلی شیرین باشد و دل تان را بزند، اما بسیار موثر است.

مخلوط آب و سرکه بنوشید

ریشه و دلیل اصلی ابتلا به اسهال، وجود یک عفونت باکتریایی است. سرکه سیب به دلیل خاصیت آنتی بیوتیکی که دارد می تواند به برطرف شدن این مشکل کمک کند. علاوه بر این، سرکه سیب دارای ترکیبی به نام پکتین است که این ترکیب به برطرف شدن و آرام شدن اسپاسم های روده کمک می کند.

فالوده یا پوره سیب را امتحان کنید

فالوده سیب یا پوره آن دارای ترکیبی پکتین است که این ماده به انقباضات و حرکات شکم کمک می کند و آن ها را آرام می کند. می توانید یک قاشق پوره سیب را روی یک تکه نان تست بمالید و آن را بخورید یا به عنوان میان وعده یک کاسه فالوده سیب میل کنید.

یک لیواغ دوغ بنوشید

در بسیاری از کشورها و حتی ایران از دوغ برای درمان اسهال استفاده می شود. یک دوم قاشق چای خوری زنجبیل را در یک فنجان دوغ حل کنید و آن را بنوشید. این محلول را 3 تا 4 بار در روز بنوشید.

چای زیره را امتحان کنید

برای برطرف کردن اسپاسم های روده و انقباضات شکم و درنهایت درمان اسهال چند جرعه چای زیره سیاه بنوشید. می توانید از چای کیسه ای استفاده کنید یا یک قاشق چای خوری دانه های زیره سیاه را در یک فنجان آب جوش بریزید و در فنجان را به مدت 15 دقیقه بگذارید. قبل از نوشیدن چای حتما آن را صاف کنید.

چای سیاه بنوشید

تانیس موجود در چای سیاه، حالت قابض دارد و غشای مخاط روده را جمع می کند. بنابراین به بدن در جذب مایعات و برطرف شدن التهاب روده ها کمک می کند. از چای تمشک و شاتوت نیز می توانید استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید حتما از چایی ای استفاده کنید که کاملا طبیعی باشد. باید چای کاملا طبیعی و گیاهی باشد، زیرا چای های معمولی حاوی کافئین است و کافئین باعث خشک شدن آب بدن می شود.


  
  

1/گناهان2/نپرداختن زکات/نداشتن علم/ علت نیامدن باران  منبع :سوره هود


نزدیک به 2 میلیارد انسان از آب آشامیدنی سالم محروم هستند حالا ما با این آب تصفیه شده می رویم ماشینمون را میشوریم!!!!!!!!!!!!!!


یکی از علائم ظهور امام زمان زیادی درختانی که میوه ندارند مثال خیلی واضح درخت کاج که به شدت حسود و دورو برش هیچ چیزی نمی گذارد رشد کند یعنی با سمی که دارد هیچ چیزی نمی تواند کنارش قرار بگیرد 

جالب بدونید که شهرداری آلمان شروع کرده به کاشتن گل محمدی

چرا دیگر درخت سرو نمیکاریم چرا واقعا فقط گیر دادیم به درخت کاج که نه سایه ای دارد نه میوه ای راستی واقعا چرا

پس نتیجه میگیریم از خودمان شروع کنیم  در سال چه قدر به هم پیام میدهیم اگر در سال همه ی ایرانی ها یک نهال درخت سرو بکارند چه می شود حالا حساب کنید اگر تعداد بیشتر بشود  پس شروع کنیم تا دیگران یاد بگیرند 

در مدارس فرانسه چیزهایی که با خوک درست شده اند ممنوع شد93/8/12::: 11:17 ص
نظر()
  
  

1-اگر شب نمی تونی خواب خوبی داشته باشی این کار را انجام بده:کف پاهایت را با روغن کنجد ماساژ بده

2-اگر دهانت بوی بدی می دهد :دم کرده آویشن بخور

3-کبودی دورچشم یا سیاهی دور چشم:باید غذاهای گرم و تر بخورد مثل خرما و عسل ،آب جوشیده ولرم همراه با خرما مناسب است


93/6/28::: 11:29 ص
نظر()
  
  

1- آیا میدانستید یکی از عاملان سرطان خون درون نوشابه هاست

2-آیا میدانستید که سوسک از نوشابه خیلی بدش می آید

3-آیا می دانستید در سال 80 هزار نفر به علت سرطان می میرند 50 هزار نفر انها برای گوارش است

4-آیا میدانستید داروی گیاهی حضرت علی{ع} آویشن بوده است

5-سر سفره های اهل بیت نمک،سرکه،سیاهدانه،آویشن،زنیون

6-اگر می خواهید اهل عبودیت و اهل نماز شب بشید از غذای طیب بخورید از غذاهای سرخ نشده استفاده کنید

7-حضرت رسول اکرم فرمودند هنگام اذان صبح عسل بخورید وقتی کارگر برای حضرت می امد حضرت بهش شربت عسل می دادند بعد می گفتند کار کند


93/6/27::: 11:9 ص
نظر()
  
  


فرهنگ غلط  غذا خوردن در خوردن صبحانه، ناهار، شام

انگار که بعضی ها صبحانه نمیخورند، ناهار که حجیم و اصلی و پرحجم، شام که آخر وقت پرچرب و حجیم

فرض کنید ناهار خورشت سبزی داریم مواد خورشت شامل سبزی ،لوبیا ،لیمو ،گوشت/گاو گوسفند/برنج ،نوشابه، ماست سالاد، پس چیــــــــــــــــــــــش گرم بود ؟!فقط اگر گوشت گوسفند باشد طبع  آن گرم است و یا قیمه :لپه ،لیمو، سیب زمینیرب گوجه ،برنج پس چـــــــــــــــــــــــیش گرم بود؟! حالا این وعده غذایی خورده شد بین 2 تا 4 ساعت مغز تعطیل است! چون سرد است و سردی مغز افزایش پیدا می کند و  میشویم وچــــــــــــــــــــــــــــرتـــــــــــــــــــــی می شویم و به ناچار باید بخوابیم و بعد از خواب پژمرده و چروک و اگر نخوابد خودش را اذیت کرده، و  کار خوب فکری نمی تواند انجام بدهد ،حالا کسی که این طوری غذا خورده چه وقتی گرسنه می شود ساعت 10 شب حالا یا غذای ظهر را داغ میکند یا رو به غذاهای فست فود و حجیم و پرچرب حالا چه اتفاقی می افتد وقتی صبح از خواب بیدار می شوند میگوید من اشتها ندارم و بوی بد دهان چهره ی بد ،تلخی دهان... و این چرخه بازم تکرار می شود!!!!!

راهکار: خیلی سخت بهتون بگم نگید نگفتم 

1-بعد از اینکه هوا تاریک میشه{غروب} شام را میل کنید ترجیحا پنیر +گردو 

2-بهتر اینه که ساعت 10 شب به سمت رختخواب بروید چون معده دیگه کار خودشو انجام داده

3-پس دیگه می توانید موقع اذان صبح از رختخواب بلند بشید و بعد از فرایض دینی یک صبحانه مناسب بخورید چون دیشب معده کار خود را انجام داده و شما احساس گرسنگی می کنید صبحانه را مفصل میل کنید

4- حالا چون صبحانه را زود خوردید پس دیگه نزدیک اذان ظهر احساس گرسنگی می کنید مگه نه

نکته طلایی: اگر می خواهید که بی حال بشید پس صبحانه را با پنیر، خیار سبز، گوجه،  چای شیرین شروع کنید مطمئنم امتهان کردید ولی نمی دونید که چرا بی حال هستید!?

صبحانه را بهتر است با عسل،  ارده ،شیره انگور،مویز ، انواع مربا ،تخم مرغ عسلی ،....

 

انواع صبحانه مفید در بدن از دیدگاه اطباء طب سنتی و اسلامی

1. ارده دو تا سه قاشق غذا خوری + روغن زرد یا کره محلی گاو یک قاشق غذا خوری + شیره انگور یا خرما یا عسل یک قاشق غذا خوری

2. تخم مرغ آب پز یک عدد + کره محلی گاو، روغن زرد یا کره محلی گاو یک قاشق غذا خوری

3. خامه یا سرشیر گاوی محلی دو تا سه قاشق غذا خوری + شیره انگور یا خرما یا عسل یک قاشق غذا خوری

4. حلیم بوقلمون یا گوسفند

5. کله پاچه

6. خاگینه

7. حلوا ارده + کره محلی گاو

8. حلوا با روغن حیوانی و شیره انگور

9. املت با روغن حیوانی و فلفل سیاه و زرد چوبه

10. آش شیرازی

11. آش یزدی

12. عدسی با گلپر


93/6/15::: 9:46 ص
نظر()
  
  

هر کس دیابت بگیرد حداقل دچار 40 بیماری دیگه ای خواهد شد    ! هرکس مبتلا شد ماهیانه باید 100 هزار تومان هزینه کند    ! دیابت درهر دقیقه در دنیا یک نفر را می کشد    ! در هر 6 دقیقه یک پـــــــــــــــــــــا قطع می شود!! بیشترین معلولیت در دنیا ناشی از دیــــــــــابـــــــت است!!   دیابت قــــــــــــاتـــــــــــــــل رها شده ی غربی ها{آمریکا اسراییل فرانسه آلمان انگلیس}!!    


93/6/14::: 7:56 ع
نظر()
  
  

چگونه بفهمم رژ لبم سرب ندارد؟

دکتر ناهید نمان که در بیمارستان تورنتو بخش سرطان سینه کار می‌کند این اطلاعات را در اختیار عموم قرار داده است.

اگر خانمی را می‌شناسید او را هم در دانستن این اطلاعات سهیم کنید.

همچنین با ایمیل زدن به تمامی اسامی موجود در لیستتان آقایان را نیزدر دانستن این مطلب سهیم نمائید چون لازم است به خانم‌هائی که می‌شناسند در مورد مراقبت از خودشان توصیه کنند.

اخیراً قیمت رژ لب‌هایی با مارک Red Earth   و Sold at ESPRIT   از 67 دلار به 9.90 دلار تقلیل یافته است. آنها حاوی سرب هستند.

 

سرب یک ماده شیمیایی است که باعث بروز سرطان می‌شود. رژلبهایی که حاوی سرب هستند به شرح زیر می باشند:

CHRISTIAN DIOR

LANCOME

CLINIQUE

Y.S.L

ESTEE LAUDER

SHISEIDO

RED EARTH)LIP GLOSS  )

CHANEL

MARKET AMERICA-MOTNES LIPSTECK

 

بالاترین میزان سرب مساوی است با بالاترین شانس ابتلا به سرطان.

بعد از آزمایشات صورت گرفته مشخص شد که رژلب Y.S.L   حاوی بالاترین میزان سرب می‌باشد.

مراقب باشید که هر چقدر سرب بیشتری داشته باشند ماندگاری طولانی تری نیز دارند.

اگر رژ لب شما مدت طولانی روی لبتان می‌ماند بخاطر مقدار بالای سرب آن می‌باشد.

این ها آزمایش‌هایی است که می‌توانید برای خودتان انجام هید:

1-مقداری از رژلبتان را روی دستتان بمالید.

2-با یک انگشتر طلا روی آنرا خراش دهید.

3-اگر رنگ آن به مشکی تغییر کرد، پس شما می‌فهمید که حاوی سرب می‌باشد


  
  

25 خوردنی مفید برای افزایش طول   عمر

 بادام به عنوان منبعی سرشار از ویتامین  و چربیهای اشباع نشده تک زنجیرهای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بالایی دارد.

آووکادو نیز یک منبع غذایی از چربیهای اشباع نشده تک زنجیرهای و فولیت است که به ترمیم مولکول DNA در سلولها کمک میکند.

خوردنی بعدی چغندر است که سرشار از «آنتی
اکسیدانها» و «بتایین» بوده است و از سلولها در برابر پیری محافظت میکند.

گزینه بعدی توت
ها هستند که به دلیل دارا بودن سطح بالایی از فیتو مواد شیمیایی بعنوان آنتی اکسیدانی قوی عمل می کند.

لوبیای سیاه نیز یک ماده غذایی با ارزش حاوی مقادیر زیادی پروتئین گیاهی و آنتی اکسیدانها است که نسبت به سایر دیگر گونههای لوبیای خوراکی خاصیت ضد سرطانی فوق العادهای دارد.

سایر مواد غذایی
که در این فهرست گنجانده شدهاند شامل کلم، کلم بروکلی، شکلات تلخ، دانه کتان، سیر، چای سبز، کلم پیچ، عدس، جوی دو سر، روغن زیتون، پرتقال، انار، فلفل قرمز، انگور قرمز، ماهی

آزاد (سالمون)، دانههای سیاه، اسفناج، سیب زمینی شیرین، گوجه فرنگی و گردو هستند. این خوردنیها هر کدام به نوبه خود حاوی انواع مختلفی از آنتی اکسیدانهای ضد التهابی، ضد سرطانی و ضد پیری،

فیبرهای خوراکی مفید، منابع طبیعی
انواع ویتامینهای سودمند و ضروری و چربیهای مفید هستند که به حفظ سلامت بدن کمک میکند و در نتیجه مصرف آنها در افزایش طول عمر موثر و حائز اهمیت است.

 


  
  
   1   2      >
پیامهای عمومی ارسال شده
+ چشم‌زخم اولین درمان یک ذکر است، اگر ترسیدی که کسی (یا خودت) را چشم‌زخم بزنی، بگو ما شاء الله لا قوة إلا بالله العلی العظیم، سه مرتبه.» توجه شود که ذکر اشاره شده در این روایت کلمه «لا حول» را ندارد و درست این است که دقیقاً مانند همین روایت ذکر خوانده شود.